Anulowanie i umorzenie długów
rzeczywistość czy marzenie?

Praca tylko na podstawie umowy z gwarancjami

Najlepsza społeczność prawnicza

29 wykwalifikowanych prawników

Pomagamy spłacić długi

1000+ zadowolonych klientów

900+ wygranych spraw

50+ milionów zaoszczędzonych środków

Opinie

Bronisława Czech
Bronisława Czech
Read More
Skontaktowałem się z firmą Kontra Dług z powodu problemów z mikrokredytami. Wpadłam w pętlę kredytową i nie mogłam spłacić swoich długów. Prawnicy pomogli mi odwołać się od odsetek i dokonać restrukturyzacji na 6 miesięcy. Obiecali rozwiązać wszystko w 3 tygodnie, ale zajęło to miesiąc. Ogólnie jestem zadowolona.
Marian Białek
Marian Białek
Read More
Rozmowa tylko telefoniczna ale porada była jak najbardziej pomocna.
Paulina Kowalewska
Paulina Kowalewska
Read More
Brałem pieniądze na leczenie stomatologiczne i nie mogłem ich zwrócić. Moja firma zbankrutowała i musiałem szukać innej pracy. Mój kolega z grupy polecił mi Kontra Dług, bo prawnicy z tej firmy też mu pomagali. Obecnie podpisałem umowę i już rozpoczęliśmy pracę. Z 3 pożyczek 2 zgodziły się dać mi możliwość spłaty zadłużenia bez kar.
Alojzy Markiewicz
Alojzy Markiewicz
Read More
Fachowa i skuteczna pomoc prawna, która została udzielona mojemu tacie przez Kontra Dlug pomogła mu wyjść z poważnej opresji. Pracownik kancelarii rzetelnie i bezzwłocznie po nawiązaniu kontaktu zajął się sprawą. Zdecydowanie polecam!
Urszula Dudek
Urszula Dudek
Read More
Profesjonalni, rzetelni, skuteczni, a wszystko w miłej atmosferze i poczuciu bezpieczeństwa. Sprawa w moim przekonaniu ciężka do wygrania, a jednak 100% sukces! Powództwo w całości oddalone, kosztami procesu obciążony bank. Zdecydowanie polecam!
Jadwiga Adamczyk
Jadwiga Adamczyk
Read More
Zaczęłam szukać pomocy dość późno już kiedy moja sprawa doszła do wykonawcy (komornika). Komornik zażądał natychmiastowej spłaty długu i zagroził konfiskatą samochodu. Mój mąż pracuje w policji i tam polecili mu firmę Kontra Dług. Prawnik natychmiast przystąpił do pracy i złożył pozew o apelację od długu. Wygraliśmy w sądzie dziękuję bardzo. Miałam przedawniony dług i ciągnęli ode mnie pieniądze nielegalnie.
Antonina Piotrowska
Antonina Piotrowska
Read More
Głupio wziąłem mikropożyczki. Najpierw w Maniweo, potem na przedłużenie pożyczki plus i tak doszło do 12 pożyczek. Myślałem, że dam radę, ale kwarantanna nie miała szans. Zaczęłam dostawać telefony od mamy, a potem od szefa mojej mamy. Polecił on Kontra Długa. W ciągu miesiąca 8 z 12 odpowiedziało i wysłało listy gwarancyjne. Niektórzy zgodzili się na zamknięcie dla ciała, a restrukturyzacja została przekazana zainteresowanym. Zadowolony jak na razie, bardzo dziękuję.
Zofia
Zofia
Read More
Wysłałem ci maila i nie oddzwoniłeś!!!!!!
Małgorzata Adamska
Małgorzata Adamska
Read More
Wzięłam mikropożyczkę i mój dług został sprzedany do firmy windykacyjnej. Rozpoczęły się telefony do rodziców i do pracy. W internecie znalazłam Kontra Dług i podpisałam z nimi umowę. Pracujemy już 2 miesiące, telefony ustały. Prawnicy pozwali jedną z firm, a z resztą umówiliśmy się bez sądu.
Gabriel Grabowski
Gabriel Grabowski
Read More
Bardzo polecam Kancelarie, dzięki pozytywnym opiniom zdecydowałam się zaufać i podjąć współpracę, dzięki wspaniałemu zespołowi udało się uzyskać zamierzony cel, kontakt z Panem Józefom był rewelacyjny, wszystko dobrze wytłumaczone i w ekspresowym tempie. Serdecznie polecam.
Izabela Wierzbicka
Izabela Wierzbicka
Read More
Kilka lat temu zaciągnąłem mikropożyczkę i nie spłaciłem jej. Najpierw wierzyciele, potem windykatorzy dzwonili do mnie i domagali się spłaty długów. Zablokowali mi konta i zaczęli zatrzymywać pieniądze z mojej pensji. Adwokat poszedł do sądu i odwołał się od działań komornika
Daria Orzechowska
Daria Orzechowska
Read More
Profesjonalna kancelaria której działania w moim przypadku przyniosły zamierzony efekt. W sprawie roszczenia Profi Credit działania reprezentującego kancelarię Pana Filipa okazały się skuteczne. Profi Credit żądało ogromnej kwoty, ale dzięki działaniom kancelarii udało się zmniejszyć kwotę niemal w 100 procentach.
Greg Orzechowski
Greg Orzechowski
Read More
Jestem bardzo zadowolona ze współpracy z kancelarią. Pan Filip posiada bardzo dużą wiedzę, doświadczenie, pomógł mi w napisaniu pisma do wierzyciela dzięki czemu zwrócono mi pieniądze. Będę polecała każdemu kancelarię, ponieważ nie znam lepszej i bardziej profesjonalnej.
Previous
Next

Anulowanie długów

 Jeżeli nie czujesz się zbyt kompetentny, żeby bronić się przed przedstawicielem do spraw windykacji, sądem bądź komornikiem, nie walcz z nimi samodzielnie. Zawsze możesz polegać na specjalistów naszej firmy prawniczej, każdy z których posiada wieloletnie doświadczenie i setki wygranych sporów za plecami. 

Anulowaliśmy długi na kwotę już od ponad 50 Miliony złotych i ta liczba rośnie codziennie. Wygraliśmy sprawy sądowe dla ponad 1000 naszych klientów, którzy teraz żyją w spokoju bez nękania, męczących codziennych telefonów i maili z wezwaniem do zapłaty. Nie zostawiaj się z problemem twarzą w twarz. Pozwól nam ci pomóc. 

 • Najlepsza społeczność prawnicza
 • 29 wykwalifikowanych prawników
 • Pomagamy spłacić długi
 • 1000+ zadowolonych klientów
 • 900+ wygranych spraw
 • 50+ milionów zaoszczędzonych środków

Jak pracujemy

Table of Contents

DRĘCZĄCE STATYSTYKI

Najpierw pandemia koronawirusu, a potem i wojna Ukrainy z rosją sprawiły szybki rozwój rynku kredytowego.  Liczba chętnych na kredyt czy pożyczkę na różne potrzeby drastycznie kontynuuje rosnąć. Jednocześnie także zwiększył się i procent nieoddania tych kredytów z różnych przyczyn. Oto kilka, sprawdzonych przez nas faktów:

 1. Według danych Biura Informacji Gospodarczej w 2021 roku kredytobiorcy w wieku od 25 – 47 lat wzięli kredyty na około 300 tysięcy złotych więcej niż we wcześniejszych latach. W tym samym 2021 Polacy już posiadali około 82 miliardów złotych długów. 
 2. W 2022 roku na początku wiosny ta kwota zwiększyła się na jeszcze 189 milionów złotych. 
 3. Liczba chętnych na nawet najtańsze chwilówki wzrosła na 57 procent w 2022 roku. To znaczy, że w każdej polskiej rodzinie jest osoba, która pożyczyła gdziekolwiek pieniądze. 
 4. Ostatnie statystyki twierdzą, że około 2 milionów obywateli naszego państwa uchylają się od swoich kredytów, a to znaczy, że prawie każdy 13 dłużnik narusza zasady umowy pożyczki i spóźnia się ze spłatą lub w ogóle nic nie spłaca. 
 5. Średnio przeciętny Polak posiada około 27 tysięcy złotych do oddania. 
 6. Duża ilość dłużników powoduje wzrost ilości firm windykacyjnych, które, jak już wszyscy wiedzą, kupują nasze długi i domagają się u dłużników spłaty, ale już na swoich umowach. 
 7. Za ostatnie dwa lata zawód windykatora podjęło na 18 procent więcej pracowników, kolejny raz potwierdzając to, że ilość dłużników i instytucji finansowych, które się nimi zajmują ciągle wzrasta. 
 8. Za ostatnie dwa lata ci Polacy, którzy kiedyś brali pożyczki, ale teraz już nie mają długów, coraz częściej zaczęły otrzymywać listy albo telefony z informacja, że muszą spłacić dług, o który nawet nie wiedzieli. Dlaczego tak się zdarza i jak postępować w takich sytuacjach doradzimy tobie dalej. 

Jeżeli jesteś dłużnikiem doczytać ten artykuł do końca. Najcenniejsze rady znajdziesz niżej.

Jeżeli masz prawdziwe zadłużenie

 Wszyscy znamy klasyczny i co najważniejsze realny tryb pojawienia się długu w naszym życiu: wzięliśmy pożyczkę, nie zapłaciliśmy raty kredytu na czas i otóż mamy dług. W tym przypadku trudno coś odwołać czy anulować. Prawdziwe długi musisz spłacać bez wątpienia i im szybciej tym lepiej, żeby sprawa nie trafiła do firmy windykacyjnej lub co gorsza komornika czy sądu. 

 

Jeżeli posiadasz prawdziwy dług to:

 1. nie doczekuj się, aż ci urośnie wysoka kwota. System kredytowania działa tak, że w bądź jakim razie powrócisz te pieniądze pytanie tylko ile i w jaki sposób. Więc nie czekaj biernie. Pomyśl w jaki sposób możesz oddać te środki, przecież liczyłeś na coś, gdy brałeś tę pożyczkę. 
 2. Nawet jeżeli nie jesteś w stanie spłacać całej raty kredytu miesięcznie, wszystko jedno spłacaj chociażby połowę. 
 3. Staraj się oddawać środki z własnych pieniędzy, a nie brać drugą pożyczkę, żeby opłacić pierwszą. Pamiętaj, że bardzo łatwo wpaść w pętlę zadłużenia, z której potem wychodzi się latami. 
 4. Staraj się nie dopuszczać wchodzenia w grę komornika. Komornik ma bardzo szerokie możliwości: od zajęcia twojego wynagrodzenia do oszacowania i konfiskacji majątku. 

Najważniejsze w takiej sytuacji jest zdawanie sobie sprawy, że problem nie rozwiąże się samoistnie i im więcej czekać tym lepiej dla kredytu i gorzej dla kredytobiorcy. 

Jeżeli twoje zadłużenie wyssane z palca 

Niestety oprócz tego, prawdziwego schematu istnieje jeszcze wiele innych, które są dość wątpliwe i bilansują między prawem a nielegalnymi działaniami firm finansowych.

Jak odróżnić prawdę od kłamstwa w przypadku pojawienia się długu na twoje imię oraz w jaki sposób osoba zadłużona może siebie bronić?

Anulować dług lub część długu

Przy prawidłowym podejściu do sprawy, anulować fikcyjny dług lub część długu jest więcej niż realne. 

Anulować cały dług da się wtedy, kiedy twój prawnik w sądzie udowodni, że jego nie miałeś i twoja historia kredytowa jest czysta. 

Część długu można anulować w przypadku, gdy masz dług, który trafił do firmy windykacyjnej, która z kolei bez powodu zawyżyła kwotę do oddania. 

Jeżeli padłeś ofiarą firmy windykacyjnej zlecaj się bezpośrednio do sądu ze swoim prawnikiem. Jeżeli nie jesteś pewny w swoim długu, w żadnym przypadku nie zaczynaj go spłacać do wyjaśnienia okoliczności.  

Główne informacje podczas anulowania długów

Oto jeszcze kilka ważnych faktów które będą ci pożyteczne w czasie ochrony swoich praw:

 1. Ani komornik ani windykator nie mają prawa nękać, wstydzić, poddawać presji psychologicznej dłużnika. Za takie czyny sądy przyznają spłacającemu odszkodowanie od firmy windykacyjnej. Wystarczy tylko pokazać dowody: nagrania telefoniczne lub zrzuty ekranu pism elektronicznych. 
 2. Blisko 85 procent długów, które przepisują ludziom firmy windykacyjne to długi fikcyjne, czyli wymyślone zawyżone kwoty, które prawnik może sprostować w sądzie. 
 3. Jeżeli już długo poddajesz się nękaniu ze strony firmy windykacyjnej, ale wciąż sprawa nie idzie do sądu to znaczy tylko jedno: nie mają na ciebie wszystkich danych i twój dług w rzeczywistości nie istnieje. Jeżeli udowodnisz to w sądzie i złożysz wszystkie wnioski o nękanie ze strony windykatora, to jeszcze sam na tym zarobisz. 

Zebraliśmy najczęściej zadawane pytania od naszych klientów:

Firma windykacyjna to instytucja finansowa, która kupuje długi od wierzycieli, żeby już ze swojej strony dochodzić wierzytelności od dłużników. Czasami te instytucje zachowują się nieuczciwie i przyswajają długi osobom, które już dawno oddali pożyczoną kwotę, argumentując to tym, że czegoś tam nie dopłacili i teraz im stopa urosła. Jeżeli z tobą kontaktuje się windykator lub nawet komornik, opowiada o długu, a ty o nim nie pamiętasz, na pewno musisz sprawdzić wszystkie dokumenty lub skorzystać w tym celu z usług firmy prawniczej. 

Tak. Niektórzy komornicy współpracują z firmami windykacyjnymi i sami dostarczają im tak zwanych dłużników. Działania te są nielegalne. 

Potencjalnie list, o tym, że „przeciw Pana / Pani toczy się postępowanie egzekucyjne” może dostać każdy, kto chociażby raz w życiu korzystał z kredytu czy chwilówki. Zostawiamy swoje dane osobowe, z których potem potencjalnie mogą skorzystać niewiarygodne firmy windykacyjne lub nieuczciwi komornicy. Dlatego gorąco polecamy wszystkim, kto korzysta czy to z dużych kredytów czy małych pożyczek precyzyjnie sprawdzać na ile dane osobowe, które wpisują się do formularzu są zastrzeżone. 

Zgodnie z prawem w zawiadomieniu o wszczęciu egzekucji musi być wymieniono:

 1. treść tytułu wykonawczego
 2. sposób egzekucji
 3. wymienienie możliwości terminów i sposobów wniesienia środka zaskarżenia 
 4. odpis tytułu wykonawczego sporządzonego organem egzekucyjnym

Jeżeli któregoś z tych obowiązkowych informacji nie znajdziesz w piśmie, masz prawo żądać, żeby komornik przygotował ci jeszcze jedno ze wszystkimi informacjami. 

Powinieneś dać odpowiedź na ten list i zapytać się czego dotyczy dane zadłużenie i kto jest wierzycielem. Masz prawo także żądać, żeby komornik sporządził dla ciebie prawidłowy list inaczej masz prawo złożyć skargę na jego czynności. Jeżeli wątpisz w poprawności wysłanych ci dokumentów, zawsze możesz zasięgnąć o pomoc do naszych prawników. 

Jeżeli nie czujesz się zbyt kompetentny w tym temacie, ale wiesz, że twój dług jest przeterminowany lub nieprawdziwy, najlepiej pozwól prawnikowi przejąć tę sprawę i zleć mu obronę przed sądem. Działania windykacyjne lub egzekucje są jedne z najbardziej skomplikowanych rozdziałów prawa i, żeby wyjść na swoje, potrzebujesz osoby, która ma głęboką wiedze i doświadczenie.   

Można, jeżeli nie zebrałeś dostateczną ilość dowodów albo twoje dokumenty nie są w porządku. Podczas rozprawy sądowej Sędzia rozpatruje już gotowe dane i jeżeli z jakiegoś powodu ich brak, wyrok może być na korzyść instytucji finansowej. Dlatego nie warto działać samodzielnie. Jeden błąd może kosztować ci pieniędzy. Jeżeli nie zgadzasz się z wyrokiem sądu i czujesz, że prawda jest po twojej stronie, w ciągu 14 dni z dnia wyniesienia wyroku masz prawo złożyć sprzeciw. 

Kiedy kredytujesz się w wiarygodnym banku z wielostopniowym systemem bezpieczeństwa danych osobowych, to twoje dane są dość dobre zastrzeżone i bank bierze na siebie odpowiedzialność za ich przechowywanie. Ale jeżeli chociażby raz brałeś chwilówkę, to jest wysoka wiarygodność tego, że twoje dane mogły trafić do osób trzecich. Nie mówimy, że chwilówki to coś złego, ale warto wiedzieć, że strony internetowe, które oferują mikropożyczki są instytucjami poza bankowymi. Dlatego jeżeli zdecydowałeś skorzystać z ich usług polecamy sprawdzić członkostwo takiej instytucji w Polskim Związku Instytucji Pożyczkowych.

Tak. I jeżeli windykator nie chce ci tego powiedzieć on jest zobowiązany powiedzieć to twojemu prawnikowi. Jeżeli firma windykacyjna stara się uchylić się od odpowiedzi to może być jeszcze jedną przyczyną uważać swój dług za fikcyjny.