Fundacja dla osób zadłużonych konsultacje prawna dla zadłużonych

Praca tylko na podstawie umowy z gwarancjami

Najlepsza społeczność prawnicza

29 wykwalifikowanych prawników

Pomagamy spłacić długi

1000+ zadowolonych klientów

900+ wygranych spraw

50+ milionów zaoszczędzonych środków

Opinie

Bronisława Czech
Bronisława Czech
Read More
Skontaktowałem się z firmą Kontra Dług z powodu problemów z mikrokredytami. Wpadłam w pętlę kredytową i nie mogłam spłacić swoich długów. Prawnicy pomogli mi odwołać się od odsetek i dokonać restrukturyzacji na 6 miesięcy. Obiecali rozwiązać wszystko w 3 tygodnie, ale zajęło to miesiąc. Ogólnie jestem zadowolona.
Marian Białek
Marian Białek
Read More
Rozmowa tylko telefoniczna ale porada była jak najbardziej pomocna.
Paulina Kowalewska
Paulina Kowalewska
Read More
Brałem pieniądze na leczenie stomatologiczne i nie mogłem ich zwrócić. Moja firma zbankrutowała i musiałem szukać innej pracy. Mój kolega z grupy polecił mi Kontra Dług, bo prawnicy z tej firmy też mu pomagali. Obecnie podpisałem umowę i już rozpoczęliśmy pracę. Z 3 pożyczek 2 zgodziły się dać mi możliwość spłaty zadłużenia bez kar.
Alojzy Markiewicz
Alojzy Markiewicz
Read More
Fachowa i skuteczna pomoc prawna, która została udzielona mojemu tacie przez Kontra Dlug pomogła mu wyjść z poważnej opresji. Pracownik kancelarii rzetelnie i bezzwłocznie po nawiązaniu kontaktu zajął się sprawą. Zdecydowanie polecam!
Urszula Dudek
Urszula Dudek
Read More
Profesjonalni, rzetelni, skuteczni, a wszystko w miłej atmosferze i poczuciu bezpieczeństwa. Sprawa w moim przekonaniu ciężka do wygrania, a jednak 100% sukces! Powództwo w całości oddalone, kosztami procesu obciążony bank. Zdecydowanie polecam!
Jadwiga Adamczyk
Jadwiga Adamczyk
Read More
Zaczęłam szukać pomocy dość późno już kiedy moja sprawa doszła do wykonawcy (komornika). Komornik zażądał natychmiastowej spłaty długu i zagroził konfiskatą samochodu. Mój mąż pracuje w policji i tam polecili mu firmę Kontra Dług. Prawnik natychmiast przystąpił do pracy i złożył pozew o apelację od długu. Wygraliśmy w sądzie dziękuję bardzo. Miałam przedawniony dług i ciągnęli ode mnie pieniądze nielegalnie.
Antonina Piotrowska
Antonina Piotrowska
Read More
Głupio wziąłem mikropożyczki. Najpierw w Maniweo, potem na przedłużenie pożyczki plus i tak doszło do 12 pożyczek. Myślałem, że dam radę, ale kwarantanna nie miała szans. Zaczęłam dostawać telefony od mamy, a potem od szefa mojej mamy. Polecił on Kontra Długa. W ciągu miesiąca 8 z 12 odpowiedziało i wysłało listy gwarancyjne. Niektórzy zgodzili się na zamknięcie dla ciała, a restrukturyzacja została przekazana zainteresowanym. Zadowolony jak na razie, bardzo dziękuję.
Zofia
Zofia
Read More
Wysłałem ci maila i nie oddzwoniłeś!!!!!!
Małgorzata Adamska
Małgorzata Adamska
Read More
Wzięłam mikropożyczkę i mój dług został sprzedany do firmy windykacyjnej. Rozpoczęły się telefony do rodziców i do pracy. W internecie znalazłam Kontra Dług i podpisałam z nimi umowę. Pracujemy już 2 miesiące, telefony ustały. Prawnicy pozwali jedną z firm, a z resztą umówiliśmy się bez sądu.
Gabriel Grabowski
Gabriel Grabowski
Read More
Bardzo polecam Kancelarie, dzięki pozytywnym opiniom zdecydowałam się zaufać i podjąć współpracę, dzięki wspaniałemu zespołowi udało się uzyskać zamierzony cel, kontakt z Panem Józefom był rewelacyjny, wszystko dobrze wytłumaczone i w ekspresowym tempie. Serdecznie polecam.
Izabela Wierzbicka
Izabela Wierzbicka
Read More
Kilka lat temu zaciągnąłem mikropożyczkę i nie spłaciłem jej. Najpierw wierzyciele, potem windykatorzy dzwonili do mnie i domagali się spłaty długów. Zablokowali mi konta i zaczęli zatrzymywać pieniądze z mojej pensji. Adwokat poszedł do sądu i odwołał się od działań komornika
Daria Orzechowska
Daria Orzechowska
Read More
Profesjonalna kancelaria której działania w moim przypadku przyniosły zamierzony efekt. W sprawie roszczenia Profi Credit działania reprezentującego kancelarię Pana Filipa okazały się skuteczne. Profi Credit żądało ogromnej kwoty, ale dzięki działaniom kancelarii udało się zmniejszyć kwotę niemal w 100 procentach.
Greg Orzechowski
Greg Orzechowski
Read More
Jestem bardzo zadowolona ze współpracy z kancelarią. Pan Filip posiada bardzo dużą wiedzę, doświadczenie, pomógł mi w napisaniu pisma do wierzyciela dzięki czemu zwrócono mi pieniądze. Będę polecała każdemu kancelarię, ponieważ nie znam lepszej i bardziej profesjonalnej.
Previous
Next

Fundacja dla osób zadłużonych

W ramach działalności zespołu kancelarii prawnej Kontra Dług zaistniała fundacja dla osób zadłużonych. Zachęcamy wszystkich, kto ma zaciągnięte długi i teraz znajduje się w pętli zadłużenia do skorzystania z pomocy naszych wykwalifikowanych i doświadczonych ekspertów. 

Świadczymy najlepszą pomoc dla osób zadłużonych. Pomagamy wszystkim. 

Posiadamy obszerną wiedzę w kwestiach oddłużeniowych przeciw różnego rodzaju instytucjom finansowym oraz prowadzimy skuteczne negocjacje w twoim imieniu z windykatorami, wierzycielami i komornikami. 

Staniemy się twoim niezawodnym oficjalnym przedstawicielem we wszystkich sprawach sądowych. 

Jeżeli do tej pory wątpisz, czy warto się z nami kontaktować – zapraszamy na pierwszą darmową konsultację z prawnikiem z twojej sprawie.

Usługi naszej fundacji dla zadłużonych:

 1. Obrona zadłużonego w sądzie z powodu zapłaty z powództwa wierzyciela (banku, firmy windykacyjnej i temu podobnie)
 2. Pomoc prawna w procesach windykacji
 3. Pomoc prawna podczas egzekucji komorniczej
 4. Odzyskanie pieniędzy
 5. Pomoc w negocjacjach 
 6. Umorzenie długu
 7. Pomoc w wypełnieniu i podaniu wszystkich ważnych wniosków
 8. Antywindykacya

 

 • Najlepsza społeczność prawnicza
 • 29 wykwalifikowanych prawników
 • Pomagamy spłacić długi
 • 1000+ zadowolonych klientów
 • 900+ wygranych spraw
 • 50+ milionów zaoszczędzonych środków

Jak pracujemy

Table of Contents

Na co możesz się spodziewać, wypełniając formularz kontaktowy do naszej fundacji:

 

 1. z tobą skontaktuje się nasz menadżer i omówi pasującą ci datę i czas rozmowy z prawnikiem
 2. prawnik zanalizuje i zweryfikuje wszystkie twoje umowy kredytowe i zaoferuje ci indywidualny plan wyjścia z długów. 
 3. Sprawdzi, czy wszystkie twoje długi i odsetki są uzasadnione. 

W przypadku, jeżeli okaże się, że masz przedawniony dług, czy bądź jakie nieudowodnione opłaty, prawnik pomoże ci wypełnić wniosek o ich anulowaniu. 

 

Jeżeli znajdujesz się w tarapatach swoich długów, borykasz się z problemami i nie wiesz jak z tego wyjść – skontaktuj się z nami. Z góry swojego wieloletniego doświadczenia znamy na pewno, że nie ma długów, których nie da się załatwić. Codziennie zaangażowanie pracujemy nad tym, żeby udowodnić to naszym klientom. 

Zasady udzielania pożyczek w Unii Europejskiej reguluje strona  DYREKTYWA PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO I RADY 2013/36/UE z dnia 26 czerwca 2013 r.

Cele naszej fundacji dla zadłużonych?

Nasza fundacja to potężne współczesne stowarzyszenie pomocy zadłużonym, które przede wszystkim ma na celu walczyć o sprawiedliwość według każdego dłużnika. Niestety nowoczesne realia są takie, że z powodu najpierw pandemii, a potem i wojny na wschodzie nabiera obrotów kryzys światowy. Według ostatnich danych, wziętych z rożnych oficjalnych państwowych rejestrów dłużników, nasi rodacy jeszcze nigdy nie byli tak zadłużeni. 

Ławy zadłużonych zajmują nawet ci, którzy do tej pory sprawnie spłacali swoje kredyty. Więc pragniemy, żeby każdy, kto w tej chwili jest dłużnikiem rozumiał, że nie jest od tego gorszy. Istnieje mnóstwo przyczyn zadłużeń. Oczywiście, są dłużnicy, którzy nieprzemyślnie zaciągnęli pożyczkę i teraz nie mogą ją oddać, ale są i ci, którzy dobrze zarządzają swoimi finansami, ale mają dług z bardziej poważnych przyczyn takich jak na przykład zwiększenie raty kredytowej czy podjęcie marży. 

Niestety coraz częściej fiksujemy wypadki, kiedy firmy windykacyjne lub inne wierzyciele zarabiają na dłużnikach poważne pieniądze. Spekulują na braku doświadczenia zadłużonego w tym zakresie oraz jego niemożliwością obronić się przed oskarżeniami. W rezultacie prawie każdy trzeci zadłużony w Polsce nadpłaca za niepotrzebne serwisy, posiada zbyt wysokie odsetki lub spłaca przedawniony dług, za który, wiadomo, już nie musi niczego oddawać. 

 

Wejść w spirale zadłużenia prościej niż dużo ludzi sobie myśli. Pierwszy krok to pokrywanie długu drugim długiem, czyli wzięcie nowego zobowiązania, żeby załatwić inne. Jest to najszybsza droga do spotkania z komornikiem. Takie zadłużania szybko wymykają się spod kontroli. 

Nie ma sytuacji bez wyjścia. Stąd zachęcamy szukać pomocy kwalifikowanego prawnika.  

Uzyskaj fachową informację dotyczącą problemów zadłużenia, fachowe porady prawne dotyczące spirali zadłużenia i umiejętności radzenia sobie w tej trudnej sytuacji w naszej fundacji dla osób zadłużonych.  

Jak działamy? 

Skonsultować się z nami bardzo prosto. Działamy online na terenie całej Polski. Można z nami skontaktować się telefonicznie lub mailowo. Jeżeli po rozmowie z prawnikiem wyrazisz zgodę na dalszą współpracę, podpiszemy z tobą umowę i natychmiast zaczniemy działać. 

 

Chcemy dotrzeć do każdego i wytłumaczyć, że kredyt to nie jest źle. Źle staje się wtedy, kiedy przestaniesz jego opłacać. Żeby uniknąć takich sytuacji musisz mieć dobrą wiedzę finansową i dobrze zarządzać swoimi dochodami i wydatkami. Ale jeżeli już tak się zdarzyło, że posiadasz zadłużenie – zasięgnij pomocy profesjonalnej w naszych ekspertów. 

Inna pomoc finansowa zadłużonym. Fundacja spłacająca długi

Dłużnicy, szukając w Internecie różnego rozwiązania na ten temat swojego problemu natykają się na coś takiego jak pomoc finansowa zadłużonym. 

Jak wygląda prawdziwa pomoc finansowa? Tłumaczą nasi prawnicy. 

Charytatywnej fundacji spłacającej długi nie istnieje. 

Pomocy finansowej zadłużonym może udzielić bank albo prywatna instytucja finansowa, ale oczywiście pod warunkiem późniejszego zwrotu tej pomocy. Chodzi o kredyt konsolidacyjny lub kredyt oddłużeniowy. Są to dwa typy kredytu, które naprawdę są przeznaczone na spłatę twoich długów. 

Notatka od prawnika: jeżeli napotykasz się w Internecie na firmy, które obiecują spłacić twoje długi za darmo, prawdopodobnie nie są to organizacje wiarygodne. Pamiętaj, że nie możesz walczyć z instytucjami finansowymi, które posługują się prawem metodami przeciw prawnymi. Rezultatu osiągniesz tylko wtedy, gdy działania prawne przeciwstawią się działaniom prawnym.  

Jeżeli posiadasz dużo kredytów, pożyczek czy chwilówek, które masz spłacać jednocześnie – możesz uzyskać kredyt na oddanie kredytu.

Jakie są zalety takiego rozwiązania?

 1. Z dużej ilości rat comiesięcznych będziesz spłacał tylko jedną.

 2. Wysokość comiesięcznych opłat stanie mniejsza niż w czasie posiadania mnóstwa kredytów. 

 3. Wysokość rat będzie dopasowana do twoich możliwości finansowych.

 

Czym różni się kredyt konsolidacyjny od kredytu oddłużeniowego?

Kredyt konsolidacyjny to produkt banku. Po podaniu wniosku bank analizuje sumę wszystkich pożyczek zadłużonego i spłaca je. Kredytu oddłużeniowego udzielają firmy pożyczkowe (czyli prywatne instytucje finansowe). Oprócz opłat oficjalnych długów kredytem oddłużeniowym można też spłacić rachunki za media czy długi prywatne. 

 

Po tym, jak bank lub prywatna instytucja finansowa spłaci twoje długi, będziesz posiadał tylko jeden kredyt już przed instytucją, która ci pomogła. 

Często takie rozwiązanie staje się ostatnią szansą dla dłużnika, żeby powrócić do beztroskiego życia. 

 

NB: Przy spłacie swojego długu, polecamy korzystać z produktów finansowych, które są bezpośrednio przeznaczone na oddanie długu. Jeżeli nie znasz, który z nich będzie ci pasował najlepiej, skontaktuj się z naszą fundacją. Podpowiemy ci dobrą drogę i pomożemy wypełnić niezbędne wnioski. 

Polecamy nie ubiegać się o inne pożyczki, na oddanie starych długów, żeby nie paść ofiarą własnych działań finansowych. Korzystaj wyłącznie ze sprawdzonych metod. 

Pomoc osobom zadłużonym

Codziennie pomagamy naszym klientom odnaleźć się w trudnej sytuacji finansowej. 

Kilkuetapowe plany wyjścia z długów, pomoc w napisaniu wniosków o zawieszenie naliczania odsetek karnych – to początek trudnej drogi do swobody od przygniatających zobowiązań finansowych. 

 

Na zadłużenie się i wydawania pieniądze bez zapamiętania bardzo duży wpływ mają emocje. Dlatego radzimy dokładnie sprawdzać codzienne wydatki oraz analizować, z czego możemy zrezygnować. Oczywiście nie chodzi o opłaty związane z rachunkami za żywność, energię lub czynsz, a tylko o takie, które spędzamy nie do końca przemyślanie.

Brak kalkulacji plus kredyty na krótkotrwałe przyjemności to coraz częste powody spotkań z windykatorami i komornikami. 

Fundacja dla zadłużonych:

Oprócz fundacji, powstałych przy kancelariach prawnych istnieje tak, że państwowa pomoc dla zadłużonych. Dzięki współpracy rządów, samorządów i organizacji pozarządowych od 2016 r. na terenie całej Polski można skorzystać z darmowego państwowego wsparcie prawnego.

Bezpłatna pomoc dotyczy określonych osób, a mianowicie:

 1. zadłużeni do 26 lat
 2. zadłużeni, którzy ukończyli 65 lat
 3. kombatanci
 4. osoby, którym się należy pomoc społeczna
 5. weterani
 6. osoby, poszkodowane katastrofą, awarią techniczną czy ofiary klęski żywiołowej. 
 1. Bezpłatną pomoc prawną organizują powiaty. Powiat zawiera porozumienie z organizacjami jak rządowymi takimi jak na przykład Okręgowa Rada Adwokacka albo Okręgowa Rada Radców Prawnych tak i pozarządowymi. Z kolei te organizacje wskazują radców prawnych i adwokatów, z którymi powiaty zawierają umowy i na takiej podstawie świadczą te usługi. 


  Na stronie internetowej urzędu twojego miasta znajdziesz wszystkie informacje i kontakty. 

  Dyżury prawników odbywają się 5 dni w tygodniu przez co najmniej 4 godziny. Każdy powiat ma własne reguły zapisu na taką konsultację. W większości trzeba zarejestrować się w kolejce elektronicznej. Rzadziej w trybie żywej kolejki.

Pomocy w takich punktach udzielają radcy prawni i adwokaci, mogą to też być doradcy podatkowi i nawet absolwenci wydziału prawa, którzy posiadają co najmniej trzyletnie doświadczenie. Omawiają następne tematy:

 1. możliwość rozwiązania danego problemu
 2. sporządzenie pism podstawowych

NB: prawnik fundacji państwowej, świadczący darmową pomoc prawną nie może reprezentować dłużnika w sądzie. Ta działalność nie wchodzi w zakres jego obowiązków.

Koszty za nieodpłatną pomoc prawną ponosi Skarb państwa.

Dla osób, które jeszcze nie ukończyli 26 roku życia oraz osób, które są starsze 65 lat wystarczy pokazać dokument tożsamości (dowód osobisty lub paszport), dla potwierdzenia swojego roku urodzenia. Wszystkie inne osoby muszą się wykazać tym dokumentem, który zaświadczy, że wchodzą oni do jednej z grup w/w osób, którym należy się nieodpłatna pomoc prawna. 

 

Stowarzyszenie pomocy zadłużonym 

Jeszcze jeden typ organizacji państwowych lub prywatnych, przy których też często powstają stowarzyszenia ludzi zadłużonych. 

Do zakresu ich obowiązków wchodzi 

 1. pomoc psychologiczna osobom zadłużonym
 2. doradztwo w zakresie prawa i doradztwo w kwestiach windykacji
 3. warsztaty i szkolenia w zakresie znajomości finansowej, często na temat jak zarządzać budżetem domowym, jak ochronić się przed pętlą kredytową

Zadaniem stowarzyszeń ludzi zadłużonych jesz pokazanie dłużnikom, że istnieją drogi wyjścia z długu, i wsparcie w realizacji swoich pomysłów na ich oddanie. 

 

Z reguły korzystanie z pomocy takich stowarzyszeń jest darmowe. Należy tylko skontaktować się telefonicznie lub mailowo.