Wizyta terenowa windykatora
- Pomoc zadłużonym
- Zwolnienie z 90% odsetek
- Ochrona przed komornikiem
- Upadłość konsumencka
- Antywindykacja
- Oddłużanie
Praca tylko na podstawie umowy z gwarancjami
Najlepsza społeczność prawnicza
29 wykwalifikowanych prawników
Pomagamy spłacić długi
1000+ zadowolonych klientów
900+ wygranych spraw
50+ milionów zaoszczędzonych środków
Opinie
Jak spłacić dług?
Nasza firma prawnicza świadczy kompleksowe usługi zadłużonym, którzy mają do czynienia z windykatorem terenowym.
Wolisz, żeby osoba kompetentna prowadziła negocjację w twoim imieniu?
Chcesz wiedzieć na pewno, że twoja procedura windykacji terenowej odbyła się zgodnie z przepisami prawa?
Aplikuj do naszej firmy prawniczej.
Nasi specjaliści:
- będą cię kurować na wszystkich etapach windykacji terenowej,
- wyjaśnią ci twoje prawa i obowiązki pod czas spotkania z osobą do spraw windykacji,
- na twoje życzenie wezmą na siebie wszystkie rozmowy i windykatorem w twoim imieniu.
Żeby pokonać problem, trzeba być wyżej tego problemu. Więc bądź na szczycie razem z zespołem naszych najlepszych i doświadczonych prawników, którzy już od lat zaangażowanie pracują, żeby świadczyć ci najbardziej jakościowe i najskuteczniejsze usługi prawnicze.
Wypełnij formularz i otrzymaj darmową konsultację specjalisty na temat windykacji terenowej już teraz.
Jak pracujemy
Table of Contents
Trochę badań
Ostatnio nasza firma prawnicza przeprowadziła kwestionariusz wśród klientów na temat ich osobistego doświadczenia negocjacji z firmą windykacyjną no i oczywiście windykatorem, w tym terenowym. Po opracowaniu kwestionariusza naszymi prawnikami okazało się, że ponad połowa przypadków wizyty terenowej do zadłużonego była przeprowadzona niezgodnie z prawem i sam dłużnik czy to z powodu strachu przed windykatorem czy z powodu braku wiedzy nie mógł siebie prawidłowo obronić.
Generalnie windykacja terenowa nie jest nielegalna ani zakazana w naszym kraju. Na odwrót jest to jedno z najskuteczniejszych narzędzi firmy windykacyjnej, żeby polubownie umówić się z dłużnikiem na spłatę jego zobowiązania. Problem polega na tym, że windykatorzy, będąc w wyścigu za tym, żeby dłużnik jak najszybciej spłacił zadłużenie przekraczają granicy dopuszczalnego. O tym kim jest windykator terenowy i jak powinna wygłądać sama windykacja terenowa czytaj dalej w artykule.
Twoje prawa są określone w Kodeksie postępowania cywilnego
Windykator terenowy
Często windykatora mylą z komornikiem. Nie jest to jedno i to samo. Windykator to prywatny przedstawiciel wierzyciela, któremu jesteś zadłużony. Głównym celem windykatora jest przeprowadzenie rezultatywnej i polubownej negocjacji z dłużnikiem o załatwieniu jego zobowiązania.
Co może windykator podczas windykacji terenowej?
- Windykator może przyjść wyłącznie do domu dłużnika
- Windykator może podejmować rozmowy z dłużnikiem na temat jego zadłużenia i umawiać się o warunki i sposoby jego spłaty.
- Proponować konkretne rozwiązania uregulowania długu, np. rozłożyć zadłużenie na raty i temu podobnie.
- Windykator może uprzedzać dłużnika o konsekwencjach, które on poniesie w przypadku nieoddania długu: na przykład informować zadłużonego, że sprawa może trafić do sądu, a sam zadłużony może zostać wpisany do BIG lub BIK.
Polecenie od prawnika:
Z windykatorami koniecznie trzeba rozmawiać, bo jest to ostatnia osoba, z którą polubownie możesz omówić warunki spłaty swojego długu. Jeżeli windykator nie przekracza swoich obowiązków i zachowuje się zgodnie z prawem – nie uciekaj od rozmowy z nim. Nie polecamy też ignorować telefony od firm windykacyjnych, udając, że ciebie nie istnieje. Pamiętaj, że windykator to twoja ostatnia szansa na polubowną spłatę długu.
Czego nie może windykator podczas windykacji terenowej?
Windykator nie ma prawa wchodzić do twojego mieszkania, jeżeli tego sobie nie życzysz.
Zapisywać, robić zdjęcia, szacować twoje majątki.
Zajmować jakiejkolwiek rzeczy, jeżeli nie były one przedmiotem zastawy.
Windykator tak że nie może przychodzić do twoich sąsiadów, krewnych ani miejsca pracy, jeżeli nie wyrażasz takiej zgody.
Nękać cię częstymi wizytami szczególnie wcześnie rano czy późno wieczorem.
Polecenie od prawnika:
Jeżeli padłeś ofiarą bądź jakiego przeciw prawnego działania ze strony windykatora terenowego, polecamy zbierać dowody. Mogą to być zdjęcia, świadczenia innych ludzi czy nawet nagrania rozmów. W sądzie na rzecz zadłużonego można żądać zadośćuczynienia od firmy windykacyjnej za nękanie lub bądź jakie czyny ze strony windykatora łamiące prawo.
Także zasięgnij pomocy prawnika, który pomoże ci te dowody poprawnie zadeklarować oraz stanie twoim oficjalnym przedstawicielem przed windykatorem.
Windykator a komornik
W poprzednim akapicie dokładnie wyjaśniliśmy kim jest windykator oraz jak on może działać w stosunku do zadłużonego.
Więc czym się różni windykator od komornika?
Jeżeli windykator pracuje z zadłużonym do momentu, kiedy sprawa trafia do sądu, to komornik zaczyna działać po wyroku sądu.
I jeżeli w stosunku do windykatora możemy więcej powiedzieć czego jemu nie wolno robić niż wolno, to w stosunku do komornika szybciej wymienimy jakie czyny może on podejmować, niż nie może. Bo komornik ma naprawdę duży wachlarz instrumentów, za pomocą których jest w stanie bezwarunkowo spełnić orzeczenie sądu.
Jest to osoba, pełniąca rolę funkcjonariusza publicznego, głównym obowiązkiem, którego jest wykonywanie wyroków sądu, dotyczących spłaty zadłużonych zobowiązań. W porównaniu z windykatorem komornik ma bardzo szerokie możliwości dla przeprowadzenia różnego rodzaju egzekucji: od wysyłania oficjalnych wezwań do zapłaty długu i do spieniężenia majątku dłużnika na licytacji.
Komornik ma prawo oszacować i zabrać od zadłużonego dokładnie wszystko absolutnie bez jego zgody. Często działania komornika, szczególnie, kiedy dług jest naprawdę wysoki może stać się całą tragedią życiową dla zadłużonego. Może on stracić wszystko i zacząć życie całkiem od nowa nie mając absolutnie nic.
Dlatego nie polecamy biernie czekać, aż w twoje drzwi zapuka komornik. Jeżeli nie wiesz, od czego zacząć swoją drogę pozbawienia się długu aplikuj na konsultację do naszego specjalisty. Pomogliśmy już wielu klientom pozbyć się tego obciążającego statusu „dłużnik”, więc na pewno znajdziemy wyjście i dla ciebie.
Wizyta terenowa windykatora
Jest to procedura, kiedy osoba zadłużona w omówiony czas spotyka się z windykatorem, często na swoim terytorium, w sprawie omówienia warunków spłaty zadłużenia. Główną ideą takiego spotkania jest całkowita zgoda obu stron na rozmowę i rozwiązanie sytuacji bez sądu i komornika.
Częste pytania od naszych klientów:
W przypadku, jeśli odpowiedź na wyżej postawione pytanie NIE, to masz kolejne dwa rozwiązania:
Wyjście Nr 1 – zredukować wydatki
Pomyśl, bez czego możesz obejść się w życiu. Jeżeli przeanalizujesz swoje codzienne paragony, to na pewno znajdą się tam rzeczy mniej potrzebne. Może na jakiś czas z samochodu watro przesiąść się na autobus, żeby więcej ci się zostawało
Wyjście Nr 2 – zwiększ swoje zarobki, co jest oczywiście trudne. Może rozwiązaniem stanie druga praca lub dodatkowe nadgodziny na już obecnej. Może warto chociaż spróbować poprosić szefa o podwyżkę lub rozesłać CV i znaleźć coś dodatkowego.
Wychodzenie z długów nie polega na tym, aby do zera ograniczyć swoje wydatki. Spłata zadłużenia zwykle potrzebuje kilka miesięcy czy nawet lat. Życie w ciągłym trybie ostrego ograniczenia nie pozwoli ci cieszyć się życiem i może doprowadzić do poważnych problemów zdrowotnych. Pamiętaj, że najskuteczniejszą receptą na wychodzenie z długów jest mądre kontrolowanie wydatków i zwiększanie zarobków.
Wolisz więcej korzystnych rad? Skontaktuj się z naszym prawnikiem i omów z nim swoją sytuację zadłużeniową. Potrafimy pomóc w spłacie zadłużenia bądź jakiej dawności i wysokości. Pierwsza konsultacja jest absolutnie darmowa, żebyś przekonał się w naszej kompetentności. Płacisz tylko wtedy, kiedy zaczynamy działać.
Nie mam z czego płacić
Życie na kredyt jest bardzo popularne w Europie w tym w Polsce. Dużo ludzi nie posiada odpowiednią ilość środków na koncie, żeby kupić mieszkanie, samochód czy odpocząć na ulubionych wczasach. Na takie rzeczy często biorą kredyty. Niestety zdarzają się sytuację w życiu, kiedy nie mamy czym spłacić raty kredytu i z porządnych płatników stajemy się dłużnikami.
- Windykacja terenowa jest legalna i jest jednym z ważnych instrumentów, żeby załatwić zobowiązanie dłużnika wezwania do sądu. Ważne jest tylko to, żeby windykacja terenowa odbywała się zgodnie z regułami. Jeżeli do końca nie jesteś pewny w działaniach windykatora, masz prawo zaprosić na spotkanie też swojego prawnika.
Windykator ma prawo przychodzić wyłącznie do twojego domu i przekraczać próg wyłącznie z twojej zgody. Jeżeli nie życzysz sobie spotykać się z przedstawicielem do spraw windykacji u siebie w domu, masz prawo zaproponować mu spotkanie na terytorium neutralnym lub negocjację drogą telefoniczną.