Jak spłacić dług pomoc dla tych którzy chcą wyjść z długu

Praca tylko na podstawie umowy z gwarancjami

Najlepsza społeczność prawnicza

29 wykwalifikowanych prawników

Pomagamy spłacić długi

1000+ zadowolonych klientów

900+ wygranych spraw

50+ milionów zaoszczędzonych środków

Opinie

Bronisława Czech
Bronisława Czech
Read More
Skontaktowałem się z firmą Kontra Dług z powodu problemów z mikrokredytami. Wpadłam w pętlę kredytową i nie mogłam spłacić swoich długów. Prawnicy pomogli mi odwołać się od odsetek i dokonać restrukturyzacji na 6 miesięcy. Obiecali rozwiązać wszystko w 3 tygodnie, ale zajęło to miesiąc. Ogólnie jestem zadowolona.
Marian Białek
Marian Białek
Read More
Rozmowa tylko telefoniczna ale porada była jak najbardziej pomocna.
Paulina Kowalewska
Paulina Kowalewska
Read More
Brałem pieniądze na leczenie stomatologiczne i nie mogłem ich zwrócić. Moja firma zbankrutowała i musiałem szukać innej pracy. Mój kolega z grupy polecił mi Kontra Dług, bo prawnicy z tej firmy też mu pomagali. Obecnie podpisałem umowę i już rozpoczęliśmy pracę. Z 3 pożyczek 2 zgodziły się dać mi możliwość spłaty zadłużenia bez kar.
Alojzy Markiewicz
Alojzy Markiewicz
Read More
Fachowa i skuteczna pomoc prawna, która została udzielona mojemu tacie przez Kontra Dlug pomogła mu wyjść z poważnej opresji. Pracownik kancelarii rzetelnie i bezzwłocznie po nawiązaniu kontaktu zajął się sprawą. Zdecydowanie polecam!
Urszula Dudek
Urszula Dudek
Read More
Profesjonalni, rzetelni, skuteczni, a wszystko w miłej atmosferze i poczuciu bezpieczeństwa. Sprawa w moim przekonaniu ciężka do wygrania, a jednak 100% sukces! Powództwo w całości oddalone, kosztami procesu obciążony bank. Zdecydowanie polecam!
Jadwiga Adamczyk
Jadwiga Adamczyk
Read More
Zaczęłam szukać pomocy dość późno już kiedy moja sprawa doszła do wykonawcy (komornika). Komornik zażądał natychmiastowej spłaty długu i zagroził konfiskatą samochodu. Mój mąż pracuje w policji i tam polecili mu firmę Kontra Dług. Prawnik natychmiast przystąpił do pracy i złożył pozew o apelację od długu. Wygraliśmy w sądzie dziękuję bardzo. Miałam przedawniony dług i ciągnęli ode mnie pieniądze nielegalnie.
Antonina Piotrowska
Antonina Piotrowska
Read More
Głupio wziąłem mikropożyczki. Najpierw w Maniweo, potem na przedłużenie pożyczki plus i tak doszło do 12 pożyczek. Myślałem, że dam radę, ale kwarantanna nie miała szans. Zaczęłam dostawać telefony od mamy, a potem od szefa mojej mamy. Polecił on Kontra Długa. W ciągu miesiąca 8 z 12 odpowiedziało i wysłało listy gwarancyjne. Niektórzy zgodzili się na zamknięcie dla ciała, a restrukturyzacja została przekazana zainteresowanym. Zadowolony jak na razie, bardzo dziękuję.
Zofia
Zofia
Read More
Wysłałem ci maila i nie oddzwoniłeś!!!!!!
Małgorzata Adamska
Małgorzata Adamska
Read More
Wzięłam mikropożyczkę i mój dług został sprzedany do firmy windykacyjnej. Rozpoczęły się telefony do rodziców i do pracy. W internecie znalazłam Kontra Dług i podpisałam z nimi umowę. Pracujemy już 2 miesiące, telefony ustały. Prawnicy pozwali jedną z firm, a z resztą umówiliśmy się bez sądu.
Gabriel Grabowski
Gabriel Grabowski
Read More
Bardzo polecam Kancelarie, dzięki pozytywnym opiniom zdecydowałam się zaufać i podjąć współpracę, dzięki wspaniałemu zespołowi udało się uzyskać zamierzony cel, kontakt z Panem Józefom był rewelacyjny, wszystko dobrze wytłumaczone i w ekspresowym tempie. Serdecznie polecam.
Izabela Wierzbicka
Izabela Wierzbicka
Read More
Kilka lat temu zaciągnąłem mikropożyczkę i nie spłaciłem jej. Najpierw wierzyciele, potem windykatorzy dzwonili do mnie i domagali się spłaty długów. Zablokowali mi konta i zaczęli zatrzymywać pieniądze z mojej pensji. Adwokat poszedł do sądu i odwołał się od działań komornika
Daria Orzechowska
Daria Orzechowska
Read More
Profesjonalna kancelaria której działania w moim przypadku przyniosły zamierzony efekt. W sprawie roszczenia Profi Credit działania reprezentującego kancelarię Pana Filipa okazały się skuteczne. Profi Credit żądało ogromnej kwoty, ale dzięki działaniom kancelarii udało się zmniejszyć kwotę niemal w 100 procentach.
Greg Orzechowski
Greg Orzechowski
Read More
Jestem bardzo zadowolona ze współpracy z kancelarią. Pan Filip posiada bardzo dużą wiedzę, doświadczenie, pomógł mi w napisaniu pisma do wierzyciela dzięki czemu zwrócono mi pieniądze. Będę polecała każdemu kancelarię, ponieważ nie znam lepszej i bardziej profesjonalnej.
Previous
Next

Jak spłacić dług?

Nasza firma prawnicza pomaga absolutnie wszystkim zadłużonym pozbyć się długów. Każdy klient, który przychodzi do nas i prosi o pomoc nie wychodzi z pustymi rękoma. Skontaktuj się z nami, jeżeli masz bądź jaki problem ze spłatą długu. Nasi specjaliści do spraw oddłużania i zwrotu długów na pewno będą mieli cenne rady dla ciebie.

Nasze główne atuty to:
- strategia
- zarządzanie pieniędzmi
- sukces i edukacja
- głęboka wiedza i doświadczenie
- psychologia dłużnika i instytucji finansowych

Jak pracujemy

Table of Contents

Czym jesteśmy lepsi od innych:

Rynek usług finansowych w Polsce jest regulowany przez  Komisja nadzoru finansowego 

— oferujemy całkowicie darmową obszerną analizę wszystkich twoich zadłużeń kredytowych

— udzielimy ci bezpłatnej konsultacji dotyczącej praw i obowiązków dłużnika 

— opracujemy twój personalny plan całkowitej spłaty długów 

— posiadamy umiarkowane ceny w przypadku dalszej współpracy w spłacie twojego długu, na które na pewno cię stać 

— przeprowadzimy profesjonalne negocjacje z twoim wierzycielem, komornikiem czy windykatorem 

— reprezentujemy ciebie w sądzie 

— profesjonalnie sporządzimy twoje dokumenty

— i jeszcze wiele innych opcji, które zaoferujemy ci indywidualnie w zależności od twojej sytuacji zadłużeniowej. 

Żeby porozmawiać z prawnikiem w sprawie swojego zadłużenia wypełnij formularz kontaktowy na naszej stronie Internetowej. Załatwimy ci najbardziej wygodne warunki w spłacie długu o bądź jakiej wysokości. Czekamy na twój kontakt. 

Niestety wydarzenia światowe ostatnich lat uczyniły, że nasi rodacy są coraz bardziej zadłużeni, i obawiamy się, że ta sytuacja jeszcze nie skoro się poprawi. Jak spłacić dług? Jak oddać kredyt, jeżeli nie posiadam takiej kwoty? Kto może pomóc w spłacie długu? Są to najpopularniejsze pytania, które dłużnicy codziennie wbijają do wyszukiwarki. 

W niniejszej lekturze znajdziesz odpowiedzi na te wszystkie kwestie i staniesz na poziom wyżej w rozumieniu swojej sytuacji finansowej i za pomocą jakich instrumentów można ją poprawić.  

Prawnik pomoże anuluj dług

Reasumując

Typy sytuacji finansowych w naszym życiu

Każdy pełnoletni obywatel bądź jakiego państwa, który posiada konta bankowe i zarabia pieniądze ciągle znajduje się w jednej z trzech sytuacji finansowych: 

Punkt wyjściowy albo punkt zero

Jest to taki typ sytuacji finansowej, kiedy każdy miesiąc zarabiasz pełną sumę pieniędzy i po wydaniu tej kwoty wychodzisz na zero, czyli w portfelu nic ci się nie zostaje. 

Czy zależy wysokość naszych zarobków na wyjście na zero? 

Raczej nie. Mamy dużo przykładów wśród bogatych ludzi, którzy posiadają liczne dochody, ale nie mogą je u siebie zatrzymać. Reasumując wyżej powiedziane chcemy wnioskować, iż w punkcie zero znajduje się wielu ludzi niezależnie od wysokości dochodu. Jedni zarabiają po 3000 złotych i wychodzą na zero, inni zarabiają 10 000 złotych i też wychodzą na zero. Wysokość dochodów tutaj nie ma dużego znaczenia. Natomiast bardzo liczy się poziom twojej edukacji finansowej a szczególnie rozumienia bilansu między wpływem a wydatkiem pieniędzy. 

Drugi typ to poprawa sytuacji finansowej 

W przypadku, jeżeli co miesiąc po otrzymaniu dochodu potrafisz odłożyć sobie jakąś pewną kwotę, to znaczy, że twoja sytuacja finansowa się poprawia. Nawyk odkładania pieniędzy jest bardzo ważny i może ocalić cię przed różnego rodzaju nieprzyjemnymi sytuacjami finansowymi w tym nieprzywidzianymi wydatkami. 

Poniżej poziomu zero

Jest to najgorszy typ sytuacji finansowej, w którym corocznie niestety znajduje się coraz więcej naszych rodaków. Polega on na tym, że człowiek wydaje więcej niż zarabia, zaczyna brać swoje pierwsze pożyczki, żeby jak najszybciej uspokoić swoje potrzeby, a potem traci trzeźwą ocenę, jak sobie poradzić z oddaniem już istniejących kredytów i ratuje się następnymi pożyczkami. 

Taka pętla kredytowa faktycznie tylko pogarsza twoją sytuację finansową. Jeżeli znajdujesz się w sytuacji poniżej poziomu zero, musisz zrozumieć trzy podstawowe rzeczy:

  1. Nie daj się nabrać: kolejny kredyt jeszcze nikomu nie poprawił zadłużenia kredytowego i nikomu tak naprawdę nie spłacił dług. 
  2. Dopóki samodzielnie borykasz się z problemami twoja instytucja finansowa, w której jesteś dłużnikiem już wzbogaca się twoim kosztem, który, zakładamy, że ciężko zarabiałeś. 
  3. Współpraca z doświadczonym prawnikiem na temat tego, jak spłacić zadłużenie z najłagodniejszymi konsekwencjami dla ciebie zaoszczędzi ci co najmniej 13 procent od całej kwoty do spłaty. 

Dalej pomówimy o tym, jakich czynności możesz dokonać, aby z dużego minusa w końcu wyjść na plus i samodzielnie budować finansową niezależność bez kredytów i długów.

Jak spłacić dług

Podstawowa zasada zdrowia finansowego

Czasem, kiedy na konsultacjach omawiamy tę zasadę z naszymi klientami, dla niektórych stanowi ona pewny non sens i coś nie do wiary. W bądź jakim razie brzmi ona tak: aby spłacić stare zadłużenia, przestań ubiegać się o nowe zobowiązania. Nowy kredyt to nowe raty, nowe oprocentowania i dodatkowe środki do spłaty dla ciebie. To nie jest żadna pomoc a tylko droga na dno. Zyskuje z tego wyłącznie bank, ale nie ty. 

 

Powody zadłużania się:

  1. strata pracy
  2. padnięcie firmy
  3. choroba
  4. dążenie do luksusowego życia
  5. nieudane inwestycje

W bądź jakim razie dług to wynik sytuacji, które zdarzyły się w twoim życiu. Jeśli, żeby spłacić zadłużenie będziesz działać w jeden i ten sam sposób, który doprowadził cię do tego miejsca, to tylko pogłębisz swoje problemy a nie zdecydujesz. Więc gorąco polecamy nie ubiegać się o kolejne pożyczki, nie pożyczać od znajomych czy krewnych, tym bardziej nie nakłaniaj ich do zaciągania kredytów na siebie, aby pokryć twoje długi. 

Jak szybko spłacić dług?

Chcemy się podzielić z tobą cennymi radami, z których korzystają nasi prawnicy, w czasie, kiedy analizują długi klientów oraz na które opierają się przy układaniu indywidualnego planu wyjścia z długu. Zapoznaj się z nimi, spróbuj je wcielić w życie i poznaj jak to działa na praktyce.

 

  • Zapisz rzetelnie wszystkie długi, które masz. 

Wiemy, że zapisywanie coś na papierze to męczący i nieciekawy proces, ale jest on niezbędny w drodze do sukcesu. Dlatego tak. Musisz to zapisać, żeby mieć pełny obraz obrotu własnych finansów i obserwować jego dynamikę. 

 

  • Zapisz miesięczne raty wszystkich swoich chwilówek, kredytów czy pożyczek i zsumuj je

 

  • Zapisz ilość wszystkich rat, które pozostały ci do spłaty

 

  • Zapisz wszystkie swoje (nawet najmniejsze) miesięczne wydatki i podsumuj finalną kwotę. 

Oto przykłady najbardziej niezbędnych wydatków miesięcznych: 

  1. jedzenie
  2. środki czystości
  3. czynsz
  4. prąd
  5. woda
  6. abonamenty za Internet, telefony, telewizję
  7. paliwo do samochodu
  8. ubrania 
  9. leki 

 

  • Zapisz wszystkie swoje wydatki roczne. 

Wydatki roczne trudniej zaplanować niż wydatki miesięczne, ale jest to więcej niż możliwe. Planowanie wydatków rocznych ocali cię od gwałtownego i niezaplanowanego spędzania pieniędzy. 

Niżej podajemy typowe przykłady wydatków rocznych:

  1. wakacje
  2. abonament na siłownię
  3. wyprawka szkolna dla dzieci
  1. Zsumuj wysokość wydatków rocznych i całość kwoty podziel przez 12 miesięcy. Suma, którą dostaniesz, to jest suma, którą musisz odkładać miesięcznie, aby takie wydatki ciebie nie zaskakiwały. Najlepszą opcją jest odkładanie pieniędzy na wydatki roczne na oddzielne konto bankowe albo w bardziej konserwatywny sposób – gotówką w kopertę. 

Najbardziej zadłużeni ludzie wydają więcej pieniędzy niż w stanie zarobić i jednocześnie nie zabezpieczają większych wydatków, które na pewno ich spotkają. 

 

  1. Otrzymaj pewny obraz własnych zarobków i wydatków: dodając do siebie sumę miesięcznych rat pożyczek, comiesięczne wydatki i kwotę, którą co miesiąc musisz odłożyć na wydatki okazyjne. 

Spłacimy twoje długi?

Szukając informacji na obszarach Internetu na temat tego jak spłacić dług lub kto może pomóc w spłaceniu długów, często oprócz mnóstwa ofert firm prawniczych czy kancelarii antywindykacyjnych można trafić na firmy, które jakby spłacają długi dla zadłużonych. 

 

Na ile jest to prawda i komu jest potrzebny cudzy dług? 

Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta: firm, spłacających cudzy dług w trybie świętego Mikołaja nie istnieje. Gdyby wszystko było tak prosto i wszystkie nasze długi mógłby ktoś po prostu zafundować, wtedy po co z każdym rokiem coraz więcej Polaków znajdują się w pętli kredytowej? 

W bądź jakim razie w Internecie można trafić na firmę, która oferuje spłatę długów. Jest to rodzaj oszustwa. Robią to dlatego, żeby otrzymać twoje dane osobowe, z których oszust potem wielorako może skorzystać. 

Szukając takiej opcji zawsze musisz pamiętać, że darmowy ser jest tylko w pułapce na myszy. Nikt oprócz ciebie samego nie spłaci twoich długów. Powinieneś szukać nie łatwej drogi, która cię w rezultacie poprowadzi na jeszcze głębsze dno, a prawdziwych rozwiązań w sprawdzonych i wiarygodnych firmach prawniczych. 

Prawdziwe firmy, które mogą spłacić twój dług?

Przecież są instytucje i programy, które mogą spłacić twój dług, ale działają one w ogóle na innych zasadach.

One spłacają twój dług przed wszystkimi twoimi wierzycielami i ze wszystkich twoich długów robią jeden. Po takiej procedurze będziesz miał jeden duży dług, który musisz spłacać instytucji, która ci pomogła. 

Kto może spłacać twoje długi

  1. Firmy windykacyjne. 

Kiedy firma windykacyjna wykupuje twój dług, przestajesz mieć bądź jakie relacje z tym, kto ci go udzielił, natomiast już jesteś winny firmie windykacyjnej. 

  1. Banki

Procedura wykupu bankiem twoich długów nazywa się pożyczka konsolidacyjna lub konsolidacja zobowiązań. Sam wyraz „konsolidacja” oznacza „zjednoczenie”, czyli proces, gdy bank spłacając wszystkie twoje kredyty zjednacza je w jeden. Wysokość i ilość rat pożyczki konsolidacyjnej dostosowują się do twoich możliwości finansowych w taki sposób, żebyś nie miał zbyt dużo ograniczeń finansowych. 

  1. Instytucje poza bankowe, czyli firmy pożyczkowe 

Jeżeli dłużnik znajduje się w tak złej sytuacji, że bank odrzucił mu udzielenia pożyczki konsolidacyjnej, można spróbować poszukać firmy pożyczkowej oferującej tak zwany kredyt oddłużeniowy. Kredyt oddłużeniowy ma podobne zasady jak pożyczka konsolidacyjna. Dodatkowo kredytem oddłużeniowym można spłacić rachunki za media oraz prywatne zadłużenia. 

Dalej oferujemy ci zapoznać się z najbardziej popularnymi pytaniami od naszych klientów oraz odpowiedziami naszych prawników. 

Zobacz konkretną cyfrę na kalkulatorze i zadaj się pytaniem:

W przypadku, jeśli odpowiedź na wyżej postawione pytanie NIE, to masz kolejne dwa rozwiązania: 

 

Wyjście Nr 1 – zredukować wydatki 

Pomyśl, bez czego możesz obejść się w życiu. Jeżeli przeanalizujesz swoje codzienne paragony, to na pewno znajdą się tam rzeczy mniej potrzebne. Może na jakiś czas z samochodu watro przesiąść się na autobus, żeby więcej ci się zostawało

 

Wyjście Nr 2zwiększ swoje zarobki, co jest oczywiście trudne. Może rozwiązaniem stanie druga praca lub dodatkowe nadgodziny na już obecnej. Może warto chociaż spróbować poprosić szefa o podwyżkę lub rozesłać CV i znaleźć coś dodatkowego. 

 

Wychodzenie z długów nie polega na tym, aby do zera ograniczyć swoje wydatki. Spłata zadłużenia zwykle potrzebuje kilka miesięcy czy nawet lat. Życie w ciągłym trybie ostrego ograniczenia nie pozwoli ci cieszyć się życiem i może doprowadzić do poważnych problemów zdrowotnych. Pamiętaj, że najskuteczniejszą receptą na wychodzenie z długów jest mądre kontrolowanie wydatków i zwiększanie zarobków. 

 

Wolisz więcej korzystnych rad? Skontaktuj się z naszym prawnikiem i omów z nim swoją sytuację zadłużeniową. Potrafimy pomóc w spłacie zadłużenia bądź jakiej dawności i wysokości. Pierwsza konsultacja jest absolutnie darmowa, żebyś przekonał się w naszej kompetentności. Płacisz tylko wtedy, kiedy zaczynamy działać. 

 

Nie mam z czego płacić

 

Życie na kredyt jest bardzo popularne w Europie w tym w Polsce. Dużo ludzi nie posiada odpowiednią ilość środków na koncie, żeby kupić mieszkanie, samochód czy odpocząć na ulubionych wczasach. Na takie rzeczy często biorą kredyty. Niestety zdarzają się sytuację w życiu, kiedy nie mamy czym spłacić raty kredytu i z porządnych płatników stajemy się dłużnikami.

  1. Zapoznaj się jeszcze raz dokładnie z umową kredytową. Zadzwoń do swojej instytucji finansowej i zawiadom, że masz problemy finansowe i w tej chwili nie stać cię na spłatę raty. Poproś o wakacje kredytowe lub o obniżenie raty kredytu. Główną zasadą tutaj jest nie siedzieć w milczeniu, być w kontakcie z wierzycielem, odbierać telefony od niego i pokazać, że jesteś naprawdę zainteresowany w spłacie swojego zadłużenia. 

Teraz z przyczyn wojny na wschodzie i pandemii banki coraz częściej zgadzają się na zwiększenie ilości rat kredytowych, żeby obniżyć comiesięczne opłaty, albo chętnie zgadzają się na 2-3 miesiące wakacji kredytowych, żeby klient powrócił do płynności finansowej. Umówienie się z bankiem pomoże też uniknąć negatywnej historii w BIK. 

  1. Spłacać część raty. 

Jeżeli nie masz możliwości zapłacić całą miesięczną sumę kredytu, płać połowę. Takie postępowanie daje zrozumieć wierzycielowi, że jesteś odpowiedzialnym kredytobiorcą i martwisz się o swój dług. 

  1. Pomoc prawnika lub specjalisty finansowego

Jeżeli z jakichś przyczyn boisz się negocjować z bankiem, skorzystaj z pomocy prawnika, który w twoim imieniu omówi najbardziej wygodne dalsze warunki spłaty kredytu przez ciebie. 

  1. Upadłość konsumencka

Najbardziej ekstremalna metoda na rozwiązanie danej kwestii, która musi być dokładnie przemyślana i omówiona ze specjalistą. Upadłość może ogłosić dłużnik, który udowodni, że niemożliwość spłaty zadłużenia wynika nie z jego winy. 

Przyczyny ogłoszenia upadłości to

  1. strata pracy (po winie pracodawcy)
  2. wypadek, po którym dłużnik nie może pracować 
  3. poważna choroba
  1. Sprzedanie mieszkania lub innych cennych rzeczy. 

Też nie najbardziej przyjemna metoda na oddanie długu, ale jeżeli jest on naprawdę wysoki, to sprzedanie czegoś w bądź jakim razie będzie lepszym rozwiązaniem niż zostawać się dłużnikiem. 

Jeżeli dłużnik nie spłaca dług, instytucja finansowa, która pożyczyła mu pieniądze, za wszelką cenę jego odbierze. I jest na to kilka popularnych metod:

  1. Wysyłanie dłużniku monitów do spłaty długu

Zadłużony otrzymuje sms-sy, e-maile, listy polecone lub rozmawia z przedstawicielami wierzyciela telefonicznie. 

  1. naliczanie odsetek karnych za zadłużenie
  2. Sprzedanie długu

Kupieniem długów zajmują się firmy windykacyjne. Windykatorzy profesjonalnie negocjują z dłużnikami za pomocą miękkiej i twardej negocjacji, żeby dłużnik zaczął oddawać pieniądze, z reguły o wiele większe, niż były w miejscu, gdzie on brał kredyt. 

  1. Lista dłużników

Bycie na liście dłużników niesie za sobą poważne konsekwencje takie jak niemożliwość otrzymania wizy dla wyjazdu za granicę, problem z otrzymaniem dobrej pracy czy wynajęciem mieszkania. 

  1. Sąd

Jeżeli polubowna windykacja nie była skuteczna, to zwykle na dłużnika podaje się do sądu. W wyniku procesu sądowego dłużnik może zostać powołany do egzekucji komorniczej. 

  1. Egzekucja komornicza 

Najbardziej przykra rzecz, którą kończy się historia, kiedy zadłużona nie ma możliwości spłacić dług. Komornik jest pracownikiem państwowym i ma dużo możliwości. Może on oszacować majątek dłużnika i sprzedać go na licytacji, zająć część pensji, zablokować konto bankowe i tak dalej. 

Oprócz tego dłużnik musi też opłacić koszty postępowania egzekucyjnego. 

Są dwa podejścia:

  1. Psychologiczne 

Polega ono na tym, aby najpierw spłacać dług o najmniejszej ilości rat. Później nadpłacasz kolejny i kolejny. Wtedy najszybciej zobaczysz efekty swoich działań, bo najszybciej zmniejszasz ilość posiadanych długów. Psychologicznie czujesz się lepiej z powodu zmniejszenia zobowiązań. 

  1. Ekonomiczne 

Polega na tym, aby w pierwszej kolejności spłacić dług o najwyższym oprocentowaniu. Wtedy dłużnik traci najmniej pieniędzy. Jak masz zrozumieć, że oto ten sam kredyt o najwyższym oprocentowaniu?

Prawdopodobnie przeterminowane zaległości będą generować najwięcej dodatkowych kosztów, bo instytucja finansowa nalicza dodatkowe odsetki, a później odsetki od odsetek. Właśnie najwięcej przeterminowane zadłużenie i będzie tym najpilniejszym do spłaty. 

Obojętnie jakie podejście wybierzesz, psychologiczne czy ekonomiczne pamiętaj, że po spłaceniu pierwszego długu od razu zaczynaj spłacać kolejny. W kwestii oddania długu czas jest najważniejszy. Chcesz najmniej stracić? Nie czekaj. 

 

Żaden pożyczkodawca nie lubi być ignorowany

 

Wiele zadłużonych osób chowa głowę w piasek. Bank przysyła wezwania do zapłaty, pracownik banku próbuje się dodzwonić, a dłużnik udaje, że nie istnieje. To droga donikąd. Lepiej spłacać cokolwiek niż nic. Jak nie masz na całą ratę pożyczki, zapłać chociażby jej część. Tym samym ty udowodnisz, że poważnie odnosisz się do sytuacji i jesteś odpowiedzialny. 

Odpowiedź na to pytanie zaczniemy od tego, że są firmy windykacyjne które działają zgodnie z prawem, ale są i takie, działalność których bilansuje pomiędzy prawem a łamaniem przepisów. 

 

Podstawowa działalność firm windykacyjnych polega na wykupieniu długu u wierzyciela. Kiedy wszystkie dane dłużnika przechodzą do firmy windykacyjnej, może ona dysponować jego długiem już według swojego punktu widzenia. 

 

Niestety coraz częściej staje się tak, że dane instytucje finansowe o dużo raz więcej przekraczają swoje możliwości w stosunku do spłacającego. Zdarza się tak przez brak wiedzy dłużnika o swoje prawa. Czasami firmy windykacyjne wymagają pieniądze za już dawno przedawniony dług, a takie praktyki już są niezgodni z prawem. Jeżeli odczuwasz, że jesteś ofiarą firmy windykacyjnej, skorzystaj z pomocy prawnika, żeby nie stracić jeszcze więcej pieniędzy na spłatę nieuzasadnionych odsetków. 

Głównymi instrumentami firm windykacyjnych jest nękanie telefoniczne, wizyty terenowe windykatorów do dłużników, skierowanie spraw do sądu, manipulowanie tym, że wniosą dłużnika do Krajowego Rejestru Długów. W trakcie wszystkich tych działań mogą występować naruszenia ze strony instytucji windykacyjnej. 

Oczywiście jak już pisaliśmy windykatorzy starają się pobrać z dłużnika jak najwyższe oprocentowanie więc dodają bezpodstawne odsetki do kwoty zadłużenia. 

Jeżeli naprawdę posiadasz liczne pożyczki, każda z których ma swoje oprocentowanie, to wzięcie pożyczki konsolidacyjnej lub kredytu oddłużeniowego będzie dla ciebie niezłą radą. 

 

Wszystko zależy od tego jak dawno i w jakiej wysokości masz długi. Kryzys, który powołała najpierw pandemia, a potem wojna na wschodzie bardzo wpłynął na zdolność naszych rodaków spłacać długi. Zadłużeni teraz są nawet ci, którzy do pandemii sprawnie spłacali raty. 

 

Na początku można skontaktować się ze swoją instytucją finansową, gdzie jesteś dłużnikiem i poprosić o oddłużanie kredytu lub o wakacje kredytowe, żeby za ten czas uzbierać potrzebną kwotę do spłaty. Teraz coraz więcej banków jak i parabanków zgadzają się na to. W bądź jakim razie każda sytuacja jest indywidualna. Jeżeli nie jesteś pewny czy wybrałeś dobry plan na oddanie długów, polecamy skontaktować się z naszym specjalistą.

Prawnik pomoże ci ułatwić spłatę zadłużenia drogą obniżenia rat kredytowych lub zmniejszeniem odsetek. Także za pomocą precyzyjnych sprawdzeń prawnika i jego dokładnej analizie twoich długów sąd może unieważnić niektóre twoje opłaty, jeżeli będzie udowodniono, że są one nieuzasadnione. 

Prawnik działa szybko i stanowczo, więc masz możliwość szybciej zdecydować swój problem i zaoszczędzić na oddzielnych odsetkach od pojedynczych kredytów. 

W bądź jakim razie profesjonalna pomoc prawnika przyniesie ci ulgę, spokój i rozumienie tego, że nie jesteś sam w tak skomplikowanej sytuacji.