Zostaw zapytanie i skorzystaj z bezpłatnej konsultacji prawnej

Praca tylko na podstawie umowy z gwarancjami

Najlepsza społeczność prawnicza

29 wykwalifikowanych prawników

Pomagamy spłacić długi

1000+ zadowolonych klientów

900+ wygranych spraw

50+ milionów zaoszczędzonych środków

Opinie

Bronisława Czech
Bronisława Czech
Read More
Skontaktowałem się z firmą Kontra Dług z powodu problemów z mikrokredytami. Wpadłam w pętlę kredytową i nie mogłam spłacić swoich długów. Prawnicy pomogli mi odwołać się od odsetek i dokonać restrukturyzacji na 6 miesięcy. Obiecali rozwiązać wszystko w 3 tygodnie, ale zajęło to miesiąc. Ogólnie jestem zadowolona.
Marian Białek
Marian Białek
Read More
Rozmowa tylko telefoniczna ale porada była jak najbardziej pomocna.
Paulina Kowalewska
Paulina Kowalewska
Read More
Brałem pieniądze na leczenie stomatologiczne i nie mogłem ich zwrócić. Moja firma zbankrutowała i musiałem szukać innej pracy. Mój kolega z grupy polecił mi Kontra Dług, bo prawnicy z tej firmy też mu pomagali. Obecnie podpisałem umowę i już rozpoczęliśmy pracę. Z 3 pożyczek 2 zgodziły się dać mi możliwość spłaty zadłużenia bez kar.
Alojzy Markiewicz
Alojzy Markiewicz
Read More
Fachowa i skuteczna pomoc prawna, która została udzielona mojemu tacie przez Kontra Dlug pomogła mu wyjść z poważnej opresji. Pracownik kancelarii rzetelnie i bezzwłocznie po nawiązaniu kontaktu zajął się sprawą. Zdecydowanie polecam!
Urszula Dudek
Urszula Dudek
Read More
Profesjonalni, rzetelni, skuteczni, a wszystko w miłej atmosferze i poczuciu bezpieczeństwa. Sprawa w moim przekonaniu ciężka do wygrania, a jednak 100% sukces! Powództwo w całości oddalone, kosztami procesu obciążony bank. Zdecydowanie polecam!
Jadwiga Adamczyk
Jadwiga Adamczyk
Read More
Zaczęłam szukać pomocy dość późno już kiedy moja sprawa doszła do wykonawcy (komornika). Komornik zażądał natychmiastowej spłaty długu i zagroził konfiskatą samochodu. Mój mąż pracuje w policji i tam polecili mu firmę Kontra Dług. Prawnik natychmiast przystąpił do pracy i złożył pozew o apelację od długu. Wygraliśmy w sądzie dziękuję bardzo. Miałam przedawniony dług i ciągnęli ode mnie pieniądze nielegalnie.
Antonina Piotrowska
Antonina Piotrowska
Read More
Głupio wziąłem mikropożyczki. Najpierw w Maniweo, potem na przedłużenie pożyczki plus i tak doszło do 12 pożyczek. Myślałem, że dam radę, ale kwarantanna nie miała szans. Zaczęłam dostawać telefony od mamy, a potem od szefa mojej mamy. Polecił on Kontra Długa. W ciągu miesiąca 8 z 12 odpowiedziało i wysłało listy gwarancyjne. Niektórzy zgodzili się na zamknięcie dla ciała, a restrukturyzacja została przekazana zainteresowanym. Zadowolony jak na razie, bardzo dziękuję.
Zofia
Zofia
Read More
Wysłałem ci maila i nie oddzwoniłeś!!!!!!
Małgorzata Adamska
Małgorzata Adamska
Read More
Wzięłam mikropożyczkę i mój dług został sprzedany do firmy windykacyjnej. Rozpoczęły się telefony do rodziców i do pracy. W internecie znalazłam Kontra Dług i podpisałam z nimi umowę. Pracujemy już 2 miesiące, telefony ustały. Prawnicy pozwali jedną z firm, a z resztą umówiliśmy się bez sądu.
Gabriel Grabowski
Gabriel Grabowski
Read More
Bardzo polecam Kancelarie, dzięki pozytywnym opiniom zdecydowałam się zaufać i podjąć współpracę, dzięki wspaniałemu zespołowi udało się uzyskać zamierzony cel, kontakt z Panem Józefom był rewelacyjny, wszystko dobrze wytłumaczone i w ekspresowym tempie. Serdecznie polecam.
Izabela Wierzbicka
Izabela Wierzbicka
Read More
Kilka lat temu zaciągnąłem mikropożyczkę i nie spłaciłem jej. Najpierw wierzyciele, potem windykatorzy dzwonili do mnie i domagali się spłaty długów. Zablokowali mi konta i zaczęli zatrzymywać pieniądze z mojej pensji. Adwokat poszedł do sądu i odwołał się od działań komornika
Daria Orzechowska
Daria Orzechowska
Read More
Profesjonalna kancelaria której działania w moim przypadku przyniosły zamierzony efekt. W sprawie roszczenia Profi Credit działania reprezentującego kancelarię Pana Filipa okazały się skuteczne. Profi Credit żądało ogromnej kwoty, ale dzięki działaniom kancelarii udało się zmniejszyć kwotę niemal w 100 procentach.
Greg Orzechowski
Greg Orzechowski
Read More
Jestem bardzo zadowolona ze współpracy z kancelarią. Pan Filip posiada bardzo dużą wiedzę, doświadczenie, pomógł mi w napisaniu pisma do wierzyciela dzięki czemu zwrócono mi pieniądze. Będę polecała każdemu kancelarię, ponieważ nie znam lepszej i bardziej profesjonalnej.
Previous
Next

Pomoc prawna dla zadłużonych

 • Zbyt wysokie raty kredytów nie dają ci spokojnego życia?
 • Pętla chwilówek uczyniła, że interesuje się tobą windykacja?
 • Wszystkie twoje działania i negocjację są w ślepym zaułku? 
 • A może zdajesz sobie sprawę, że wobec ciebie prowadzą się działania przeciw prawne, ale nie umiesz tego udowodnić ani się obronić?  

Jak pracujemy

Table of Contents

Poznaj 5 prostych punktów jak wyjść na prostą od naszych najlepszych prawników: 

Adwokat sprawdzi Twoją sprawę w rejestrze orzeczeń sądowych

 

 1. Wypełnij formularz kontaktowy na naszej stronie Internetowej i odbierz telefon od specjalisty. Pomożemy ci profesjonalnie i skutecznie bez zbędnych formalności. 
 2. Bezpłatna analiza. Nasz prawnik darmowo zanalizuje wszystkie twoje umowy. Do rozmowy przygotuj listę zobowiązań i nazwę wierzycieli. 
 3. Plan. Uzyskasz od nas zrozumiały plan wyjścia na prostą
 4.  Działanie. Prowadzimy działania, które ułatwią tryb spłaty twoich zobowiązań. Gwarantujemy głęboką wiedzę i zaangażowanie. 
 5. Niezależność. Będziesz cieszył się swoim beztroskim życiem i nie obawiał się żadnych konsekwencji prawnych. 

Zakres naszej działalności

Pomoc prawna dla zadłużonych

 

 1. Obrona zadłużonego przed sądem
 2. Wstrzymanie procesów windykacyjnych i egzekucyjnych
 3. Prowadzenie skutecznych negocjacji z wierzycielami, komornikami i firmą windykacyjną
 4. Zmniejszenie rat kredytowych i dopasowanie comiesięcznej opłaty do możliwości finansowych klienta
 5. Odwołanie drogą sądową nieuzasadnionych kwot do zapłacenia
 6. Pomoc w przygotowywaniu dokumentów
 7. Zawieranie skutecznych porozumień na rzecz zadłużonego
 8. Sprzeciw nakazu zapłaty
 9. Upadłość konsumencka
 10. Ochrona prawa nieruchomości przed egzekucją
 11. Usuwanie wpisu z KRD i BIK
 12. Prowadzimy zarówno działalność jako fundacja pomocy zadłużonym 
 13. Indywidualne podejście do każdej sytuacji

Pozwól nam ci pomóc i udowodnimy ci, że życie bez długu i płynność finansową można powrócić, nawet jeżeli teraz masz nie najlepszą sytuację. 

Rządowa pomoc

Dalej w niniejszym artykule wyjaśnimy: 

— szereg ważnych rzeczy, dotyczących rządowej i pozarządowej pomocy dłużnikom. 

— 6 cennych rad jak można samodzielnie wyjść z długów 

— odpowiedzi na często zadawane pytania. 

Bądź jaka pomoc dotycząca dłużników opiera się na tym, żeby skutecznie wesprzeć osobę w spłacie długów w taki sposób, żeby nie pozostawić ją bez majątku i środków do życia. Zarówno jak i sektor prywatny sektor rządowy oferuje profesjonalną bezpłatną pomoc dla zadłużonych. 

Na mocy ustawy z dnia 5.08.2015 roku prawnicy zarówno i naszej Fundacji udzielają darmowej pomocy prawnej. 

Takie darmowe konsultacje przeznaczone są dla dłużników, którzy potrzebują konsultacji prawniczej, ale nie mają możliwości za nią zapłacić. O to składa się oświadczenie. 

Jak przyjmują fundacje?

Tryb rejestracji na sesję do prawnika wszędzie się różni. Gdzieś przyjmują w trybie żywej kolejki, ale częściej trzeba rejestrować się przez Internet, drogą mailową lub telefoniczną. 

 

Co powinieneś zabrać ze sobą na konsultację z prawnikiem?

Kiedy idziesz na spotkanie z prawnikiem, weź ze sobą wszystkie dokumenty, kopie, zrzuty ekranu, nagrania, dotyczące sprawy, w której potrzebujesz pomocy. Pamiętaj, iż rzetelność analizy prawniczej zależy też od ciebie. 

 

Zanim wejdziesz do gabinetu sporządź listę pytań, żeby nie zapomnieć o niczym oraz wypisz sobie główne według twojej opinii szczegóły długu.
Prawnikowi trzeba mówić całą prawdę, nawet jeżeli czasami jest ona krępująca. My pracujemy, żeby nie oceniać, a pomagać. 

 

Czy długo czaka się na darmową radę?

Generalnie nie długo. Rady prawne dają się na bieżąco w godzinach dyżuru prawnika. 

 

Pozarządowa pomoc dla zadłużonych

Pozarządową pomocą prawną zajmują się rożne prywatne firmy i kancelarie prawnicze. Takie poradnictwo nie jest całkiem darmowe, ale bardziej indywidualne. Niżej chcemy przedstawić ci po krokowy plan pozbawienia ciebie długu od prawników naszej firmy

 

Krok 1 Darmowa analiza prawna 

Prawnicy przeprowadzą szczegółową sprawdzę wszystkich podpisanych przez ciebie umów kredytowych. Także zanalizują łączną wysokość zadłużenia w stosunku do wysokości twojego dochodu i czy została już jakaś część twoich środków pobrana komornikiem. Po analizie indywidualnej prawnik zaproponuje ci plan przyszłych działań. 

 

Krok 2 Podpisanie umowy z firmą prawniczą

Jeżeli wszystkie omówione ustnie warunki i plany będą ci pasować to zaproponujemy ci podpisać umowę z naszą firmą prawniczą. Podpisując umowę zgadzasz się na pomoc prawną z naszej strony oraz na to, że prawnik, z którym będziesz współpracować ma prawo ciebie bronić i wypowiadać się w twoim imieniu na temat długu. 

 

Krok 3 Negocjacje 

Negocjacje z wierzycielami mają na celu omówić taką sytuację, żeby rata twojej comiesięcznej spłaty była dopasowana do twoich możliwości finansowych. Także podczas omówienia warunków spłaty kredytu prawnik może prosić dla ciebie o bez odsetkowe wakacje kredytowe, żeby dać ci więcej czasu na zgromadzenie pieniędzy. 

 

Krok 4 Swoboda finansowa

Według swoich zmiękczonych nowych warunków spłacasz dług, dopóki nie uzyskasz zupełną autonomię finansową. 

Bezpłatna pomoc prawna

 Nasza firma prawnicza udziela bezpłatnych rad i wsparcia prawnego dla wszystkich pełnoletnich osób, które znajdują się w ciężkiej sytuacji finansowej i z różnych przyczyn nie mogą załatwić swoje zadłużenia. Wystarczy tylko wypełnić formularz na naszej stronie internetowej i specjalista skontaktuje się z tobą jak najszybciej. 

 

Co zawiera nasza bezpłatna pomoc prawna?

 1. Głęboki wywiad z klientem na temat jego długu
 2. Omówienie dróg rozwiązania problemu z punktu widzenia prawnego
 3. Wyjaśnienie dłużniku jego praw oraz rady na temat tego co robić, kiedy jego prawa się naruszają
 4. Indywidualne działania wedłuh sytuacji każdego klienta
 5. Informacje o prawach i obowiązkach dłużnika dotyczące bieżącego postępowania przygotowawczego, administracyjnego, sądowego lub sądowo-administracyjnego. 

Zamów darmowy kontakt ze specjalistą już teraz. Zanalizujemy twoje zadłużenie oraz zaprezentujemy ci twój indywidualny plan pozbawienia się długu. 

Pomoc zadłużonym albo jak pozbawić się długu?

6 life hacków dla dłużników z doświadczenia naszych prawników, które możesz stosować samodzielnie już od dziś

 • Wypracuj w sobie system wczesnego ostrzegania

Musisz zdawać sobie sprawę, że nawet najmniejszego zadłużenia nie wolno lekceważyć i musisz jego załatwiać jak najszybciej. Największy problem polega na tym, że kiedy osoby zadłużone zaczynają uświadamiać, że mają problem z zaległością finansową to okazuje się, że kwota do oddania jest już dość wysoka. Dalej zaczynają się kolejne kredyty, żeby chociażby na jakiś czas wyprzeć ten problem z głowy. 

Wreszcie przychodzi taki moment, kiedy sobie uświadamiasz, że masz mnóstwo kredytów i nie znasz dokładnych kwot swojego zadłużenia czy tam dziesiątki czy setki tysięcy. Odczuwasz przerażenie, a w głowie brzmi jedno pytanie co robić dalej. 

Musisz zrozumieć jeden czy nie najważniejszy sekret kredytobrania: nawet nieznaczna kwota długu (bo wszystko zaczyna się z małych kwot) może doprowadzić do spirali zadłużenia i powodować kolejne i kolejne pożyczki.

 

Dlatego nie można rezygnować, a na odwrót należy działać jak najwcześniej i szybko oddawać zadłużenia.  

Oczywiście nie wchodzą do wyżej opisanej sytuacji kredyty powiedzmy hipoteczne, natomiast jeżeli chodzi o pożyczkach na „przejedzenie”, to postępować mamy właśnie tak. 

 • Sprawdź na czym stoisz 

 Jeżeli już masz zaległości finansowe i chcesz się ich pozbyć – musisz dokładnie wiedzieć na czym stoisz. Przeanalizuj swoje wpływy pieniężne i wydatki. Powinieneś dokładnie wiedzieć o wszystkich swoich kredytach i nawet wziąć pod uwagę rozliczenia bieżących kosztów mieszkaniowych, mediów, rachunków za telefon, Internet czy telewizję. Nie lekceważ nawet drobnych wydatków. Tylko konkretne cyfry. Wtedy będziesz mógł zrozumieć, ile masz do oddania i w jakiej kolejności najlepiej oddawać długi.  

 • Praca u podstaw

Znając już stan zadłużenia dokładnie przeanalizuj wydatki. Na pewno znajdą się takie, z których można zrezygnować. Sporządź sobie szczegółowy plan, gdzie wpisz konkretne punkty, w których oszczędzanie będzie ci kosztowało najmniej wyrzeczeń. 

 • Świeży dopływ gotówki w walce z długami

Staraj się zwiększać swoje dochody, żeby szybciej oddać długi. 

 • Regularna bitwa z długami 

Wypracuj swoją strategię, według której będziesz działać w walce z długami. Jest to czy nie najważniejszy klucz do sukcesu. Z kolei sukces zależy w dużym stopniu od wytrwałości i konsekwencji działania według obranej strategii. 

 • Wypracowanie nawyku życia bez pożyczki 

Odzyskiwanie szacunku do siebie i kontroli nad finansami wymaga odpowiedniego wysiłku i zaangażowania. Planuj swoje finanse i budżet domowy tak, żeby nie liczyć więcej na kredyty. 

Po co pożyczamy?

W momencie, kiedy nam się czegoś bardzo chce spędzamy środki, nawet kredytowe odruchowo, na emocjach, a nie kalkulujemy w jaki sposób i ile czasu będziemy się za to rozpłacać. Coraz więcej Polaków nie radzi sobie z terminowym spłaceniem zobowiązań kredytowych.  Średnio jeden dłużnik ma ponad 29 tysięcy przeterminowanych płatności.  Wyższe wynagrodzenie nie jest przeznaczane przez Polaków na spłatę długów w pierwszej kolejności. Natomiast wyższe zarobki poprawiają naszą zdolność kredytową i dają możliwość zadłużyć się na jeszcze większą kwotę. 

Kawaler z bukietem długu

Niestety ponad milion osób w młodym wieku, czyli od 18 – 24 lat mają już przeterminowane długi. Dane BIK bieżącego roku świadczą, że łączna kwota zadłużenia przekroczyła już 8,1 mld. złotych. Najczęstsze przyczyny takich zaległości to problemy ze spłatą pożyczek, i kredytów, brak płatności rachunków na media, zaległe alimenty, opłaty czynszu i nawet jazda na gapę.  Zaległości są często wynikiem przeszacowania własnych możliwości finansowych, co prowadzi do spirali zadłużenia.  Wyjście z długów to dość trudny temat, ale chociaż to nie jest łatwe zadanie, jest możliwe do wykonania i to dla każdego. 

Walczyć do końca. Wyjść z pętli zadłużenia

Wszystkim swoim klientom zawsze powtarzamy jedne i te same słowa: jeżeli coś ci się nie podoba – musisz to zmienić, bo jeżeli będziesz biernie siedział, to tak i dalej nie będzie się ci nic podobało.  Ta reguła życiowa działa wszędzie w naszym życiu i w przypadku z zadłużeniem jak najbardziej. Z własnego wieloletniego doświadczenia z całą pewnością twierdzimy: najgorsza sytuacja dla dłużnika to nie jest nękające telefoniczne ze strony komornika lub windykatora, czy nawet bardzo ciężka i skomplikowana sytuacja z pożyczonymi pieniędzmi, a bierne siedzenie i nic nierobienie.  Nasi specjaliści to prawdziwi mistrzowie prawa, ale nawet oni nie są w stanie pomoc osobie, która tego sobie nie życzy. Dlatego pierwszy krok do płynności finansowej polega na uświadamianiu dłużnikiem, że potrzebuje pomocy kwalifikowanej.   W tej trudnej dla ciebie sytuacji życiowej gramy razem: ty jesteś nastawiony na pomoc, a my skutecznie pomagamy w kwestiach zadłużenia. Twój sukces to nasza twarz i najwyższa pochwała. Dlatego walczymy o to, żeby osiągnąć maksymalnie wysokich sukcesów dla swoich klientów. 

Częste pytania od naszych klientów o pomocy prawnej dla dłużników

Najpierw prawnik analizuje dokumenty, dotyczące zadłużenia: nieopłacone faktury, rachunki, podpisane umowy, dowody spłat zobowiązania i oblicza całkowitą kwotę zadłużenia wraz z odsetkami. 

 

Potem szacuje się zobowiązania miesięczne i porównuje się je z miesięcznym dochodem. Jeżeli zobowiązania miesięczne przewyższają dochody dłużnika od 35 procent i wyżej, taki kredyt dość trudno spłacać.   

 

Celem prawnika jest nie tylko suche obliczanie matematyczne, a stworzenie takich warunków dla dłużnika, żeby on wciąż był zdolny do prowadzenia normalnego trybu życia. Dostosowanie spłaty zobowiązania do możliwości spłacającego jest czy nie najwyższym naszym priorytetem, bo takie rozwiązanie zapobiega powtarzającemu się niespłacaniu długu.

Z momentu podpisania umowy o delegowaniu twojego długu do prawnika, windykator musi komunikować się z nim. 

I tak i nie. Od prawnika zależy poprawność prowadzenie procedur prawnych i przygotowanie dokumentów. W większym stopniu na okres spłaty całego kredytu wpływa zdolność finansowa dłużnika oraz wysokość samego kredytu.